Kiusaks kah pisut

Enim langevad töökiusu ohvriks noored naised, selgus ühest uuringust. Sealjuures ei ole töövaldkond määrav. Igal alal võib saada töökiusatud.

Kui ma varsti kuus aastat tagasi lehe asemel tele valisin, siis ei osanud ma kuidagi arvata, et lõpuks tuleb mul endal süübida sügavalt sellesse, mismoodi mõtleb töökiusu ohver.

Kiusu on igasugust. Ma olen teinud lugematu hulga lugusid erinevast kiusust, vägivallast, ohvritest, hätta sattunutest, palgalõhest, appikarjujatest. Aga kõige parema pildi annab alati olukorrast see, kui sattud tahtmatult ise kiusu ohvriks.

Mõni aeg tagasi kuumaks teemaks muutunud ahistamisskandaale avaldanud lugude taustal meenus mulle, et olen ka ise kolleegide nokupilte hommikul skype avades avastanud. Saanud sõnumeid, kus erektsiooniseisundis fallose pildi all on pikk kirjeldus sellest, kuidas ahistaja abikaasa hetkel, mil mees mulle vannitoast pildi saadab, elutoa diivanil Aktuaalsest Kaamerast päevauudiste kokkuvõtet vaatab.

Tean, mis tunne on kannatada vaimse vägivalla all ja mitte osata sellisest suhtest välja tulla, sest väärastunud pilt armastusest on ju ometigi nii suur.

Saanud maitse suhu koolikiusamisega avastades end ootamatult ohvri rollist.

Minusuguseid on nii palju. Peaaegu igaüks on saanud tunda kiusu. Aga eriti narr on see, kui istud vastakuti oma ülemusega, kes palgatõusu küsimise peale hakkab sind hoopis alandama.

“Mida sa siin õigupoolest teinud oled? Sina ei ole ju hea reporter, sa pole isegi Kroonikasse sattunud. Keegi ei räägi sinust!” Jne. Kas tõesti on hea ajakirjaniku välimääraja see, kui tema enda eraelu lahatakse kuskil? Kui ta figureerib klantspiltidel ja noh, on kuulus, staar, värk-särk.

Ok, sel juhul olen ma tõesti s*tt ajakirjanik.

Aga minu eesmärk ei olegi olnud saada Kroonika-staariks. Minu eesmärk on olnud teha oma tööd nii, et silm säraks ja inimesed saaksid tänu minule pisut targemaks. Asjalike asjade vahele ägedat meelelahutust teha, see on ainult kirss seal tordil olevas kirssidekuhjas.

Tahes endale pai teha, tuleb siis küsida, mitu inimest on teinud inimkaubanduse telgitaguseid paljastava saate? Mitu inimest on Eestis teinud kümneid tuhandeid televaatajaid hullutanud Türgi sarjade võttepaikadest saateid? Mitu Eesti ajakirjanikku on Tšernobõlist saadet teinud? Viimati sai ritta sealtud hulga erinevaid fänne. Rääkimata uudistesaatesse tehtud sadadest lugudest, kus on lahatud karme, leebeid, tõsiseid ja lõbusaid teemasid.

Kui veel skandaalsemaks, kollasemaks minna, siis selgeltnägijad ja muu palagan sinna otsa.

Aga…. tõele au andes, Kroonikas pole ma tõesti kordagi olnud. Langetan pea ja võtan auga vastu sigadenimekirja liidripositsiooni. Halb ajakirjanik, mis muud.

See teema ei ole kommenteerimiseks ega kuskil kolmandas kohas avalikult lahkamiseks. Muidugi, õnneks ma pole ka kuulus, et keegi seda üldse lahata peaks tahtma.

Muidu olen ma õnne tipul. Mu kõrval on mees, kes mind armastab ja keda mina armastan. Ta teeb mind väga õnnelikuks. Nii õnnelikuks, et temaga näiteks ei ole võimalik pahandada. Muidu ju ikka tuleb igal paaril ette naaksumisi ja mingisuguseid vääritimõistmisi. Aga see mees on lihtsalt nii hea, et ma ei tahaks kunagi üksteisega pahandada või kraagelda. Ööh, ma taban end ikka tihti mõttelt, et imed juhtuvad, kui neisse väga uskuda.

Paari kuu pärast saab Ploom ka nii küpseks, et popsab kõhust välja ja siis läheb kogu aur beebimajandusele. Ma ei mäleta ju beebiga majandamisest praktiliselt mitte midagi. Seda enam, et sel korral tuleb kogemus igatpidi uus, oleme mõlemad veel rohkem elevil. Lisaks tuleb Ploomi saabudes tegeleda ka tõeliselt silmi heas mõttes leegis hoidva uue väljakutsega. Arvamusfestivali meediaalade kureerimisega.

Luban, et sel aastal räägitakse Arvamusfestivalil kindlasti ka kiusust.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s