Mingid asjad

Viimasel ajal, huvitav küll miks, eksole, on mu kehakaal kasvanud vastavalt sellele, kui palju kasvab “ploom” või siis kui paha mul olla on. Paha olla leevendusena mõjub peamiselt diivanil lebamine ja küpsiste söömine.

Sain ka pragada, et kui muidu olen kenasti piisavalt palju ja samas võimalikult vähe juurde võtnud, nii nagu kord ja kohus, siis küpsised ja diivan aitasid loomulikult kaasa äkkilisele mitmekordsele kaalukasvule.

Tegelikult on see “paha olla” täiesti teistmoodi, kui Patricku ja Maru ootuse ajal. Siis oli ka paha. Ühega ei saanud ma liha süüa. Või noh, mitte ainult liha. Mingi hetk oli hirsipuder ainus asi, mis sisse läks ja kõhus ilma suuremate keerlemisteta ka sees püsis. Teisega oli autosõit kõige jubedam tegevus. Samas ei mäleta ma, et olksin kummagi ootuse ajal paistes olnud. Aga “ploomiga” olen juba nüüd paistes ja kehv on käia. Viimane lõpp on veel “minna” aga jube raske on. Jaksu ei ole ja tahaks ainult magada.

Ebakindlus kaalu osas on mind tegelikult juba aastaid saatnud. See legendaarne lause “sa oled nii paks, et mul ei tõuse su peale” on õnneks kauges igavikus ja ma tean, et David ei ütleks mulle iial midagi sellist, aga eks ma ise enda sees põen ikka natuke. Iga uus kilo hirmutab. Samas, kuni beebi kasvab ilusti ja mu kõrval on inimene, kes vaatab mind silmis suur armastus, saab sellest kõigest üle. Need kilod kaovad ju varsti igavikku. 🙂

Vaatasin hommikul Roaldi depressiooni-saadet ja tuli meelde kõik see, mis mu endaga tol ajal, kui oli minu depressiooni kõrghetk (või siis suurim madalseis), toimus. Kõik oli nii sassis. Ärevus, hirm, paanika, saamatus, rahulolematus, pimedus.

Ma ei suutnud reaalselt voodist tõusta, et tööle minna. Ei saanud lihtsalt püsti. Tervele tundub see arusaamatu.

Tihti tuli ette hetki, kui käisin tööl heliboksis lihtsalt nutmas, sest ei suutnud muud moodi olla. Ei tahtnud õhtul koju minna, sest ei suutnud lastele ja emale otsa vaadata. Häbi oli. Allaandja tunne. Läbikukkunu. Lihtsalt nõrk.

Mäletan seda, kui eelmisel kevadel lõpuks uuesti maitseid ja värve hakkasin tajuma. Kui tõmbasin jalga värvilised sokid ja nautisin päikesepaistet. Esimest korda pika aja jooksul. Läksin lõpuks üle pika aja tööle nii, et mul ei olnud hommikul sees meeletut ärevust ja kätevärinat. Esimene hommik, kui ma polnud nutnud või end mingil muul moel halvasti tundnud. Esimene hommik, kui tundsin, et äkki ma ikka olen midagi väärt. Pärast seda hommikut hakkasid asjad vaikselt paremaks minema.

Ja nüüd… Beebi tulekuga seoses tundub mulle, et meid, või siis tegelikult peaasjalikult mind, on tabanud mingi kerge beebipaanika. Kas me jõuame õigeks ajaks vankri tellitud, kas turvahäll saab valitud ikka võimalikest variantidest parim, kas beebi tuleb ikka sellest soost, mis meile öeldi, või istume siis lisaks neutraalsetele riietele portsu “valede” asjade otsas? Kas kõik on hästi ja turvaline? Kas poisid saavad siis ikka ilusti magada, kui “ploom” saabub?

Samas tean, et me saame kõik tehtud täpselt õigeks ajaks. Vankri mudel on meil ju tegelikult välja valitud. Kõik muu on ka läbi mõeldud. Vist.

Hehee, me oleme isegi nii eeskujulikeks hakanud, et ostsime hiljuti kummuti ja beebi lamamistooli (või misiganes vigurtool see on, mille saab telefoniga ühendada, et muusikat mängida, mis kiigub 5 erinevat moodi ja vibreerib, kui vaja).

Ühesõnaga, beebimajandus täies hoos. Beebimajanduse kõrval on eriti äge Arvamusfestivali meediaalade kureerimise värk. Jeerum, kuidas mulle meeldib olla sellise asja sees. Ise natuke korraldada, mõelda, teha. Midagi täiesti uut mu jaoks. Kõik on nii põnev, et ma kujutan ette, kuidas mu silmad seda tehes (vähemalt seesmiselt) kilavad. Äge! Kohati tekib loomulikult paanika, et appi, äkki ma teen midagi valesti, aga samas, tundub, et väga pange ei ole ma hetkel veel millegagi pannud.

Issand, keda see pühapäevahommikune pläma tegelikult huvitama peaks….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s